Biyokütle


 

Biyokütle Nedir?

 

Biyokütle; Organik atıkların, hayvansal atıkların, tarımsal hasat atıklarının işlenmesi sonucu ortaya çıkan yan ürünlerden elde edilen, katı, sıvı ve gaz halindeki yakıtları içermektedir.
Artan dünya nüfusuna, büyüyen ekonomi ve gelişen sanayilere bağlı olarak, ihtiyacımız olan enerji miktarı her geçen gün artmaktadır. CALBIYIK GRUP; gelecek nesillere temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için; iklim dengelerini alt üst eden, çevre kirliliğine sebep olan fosil yakıtlar yerine; yenilenebilir enerji potansiyelini kullanmayı ve verimli enerji üreten teknoloji sistemlerini endüstri ile birleştirmeyi ilke edinmiştir.

 

 

Altlık Nedir?

Altlık terimi; literatürde kümes hayvanlarının gelişmesi esnasında biriken gübre ile ağaç talaşı, pirinç kabukları, vb. maddelerden meydana gelen yatak malzemesi karışımını tarif eder. Kalorifik değeri ve kuru madde oranı yüksek olan bu biyokütle tipi, önerilen teknolojinin kullanılacağı enerji santrali için çok ciddi bir avantaj sağlamaktadır. 

Grup firmalarımızdan ZGC BES ENERJİ; temiz, yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. Ana faaliyet konusu, Biyokütle’ den Elektrik Enerjisi üretmektir.

Referanslarımız ve devam eden proje detayları için “ZGC BES ENERJİ” sayfamızı ziyaret edebilrisiniz.
ZGC BES ENERJİ: http://www.zgc.com.tr/

Test

Form Gönderimi

Tamam

Bati Sitesi Mah. 2308. Cad.No:70 Gersan Sitesi 06730 Yenimahalle/ANKARA/TURKIYE

Telefon:+90 312 640 15 15 | Fax: +90 312 640 15 25 | info@calbiyik.com