Atık Isı Geri Kazanımı (WHR)

 

Endüstriyel Atık Isı Nedir?

Pek çok endüstriyel tesis, proseslerinde kullanmak üzere yüksek miktarlarda ısı enerjisine ihtiyaç duymaktadır. Eritme, pişirme, kurutma, susuzlaştırma ve buharlaştırma prosesleriyle üretim yapan tesislerde ısı enerjisinin kullanımı sonrası değerlendirilemeyen kısmına “Atık Isı” denir. Değerlendirilemeyen, çevreye, suya ve atmosfere salınan bu atık ısı ve gazlar küresel ısınma, hava kirliliğine; buna bağlı olarak yer altı sularının kirlenmesi ve doğal örtünün yok olmasına sebebiyet vermektedir.
Enerji kaynaklarının hızla tükenmekte olduğu günümüzde “Atık Isı Enerjisi Geri Kazanımı Teknolojileri” ni uygulamak, enerji verimliliğini iyileştirmek ve emisyon değerlerini azaltmak adına vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

Atık Isıdan Enerji Geri Kazanımı

Günümüzde atmosfere salınan bu gazları toplayıp verimli bir şekilde elektrik enerjisi üretmek mümkündür. CALBIYIK GRUP, “Waste Heat Recovery (WHR)” olarak adlandırılan “Atık Isı Geri Kazanımı” Sistemlerini yüksek teknoloji ve prosese uygun çözümler sunarak müşterilerin hizmetine sunmaktadır.
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak, atık ısısını değerlendirerek proseslerinde kullandıkları enerji maliyetlerini düşürmek adına, geri kazanım sistemlerini uygulamak isteyen müşterilerin talebi üzerine; CALBIYIK GRUP teknik ekibi prosesteki çıktıların yerinde ölçüm ve değerlendirmesini yapmaktadır. Bu ölçüm ve değerlendirmelere göre yapılan analizler sonrası, fizibilite çalışmaları ve çözüm önerileri ile birlikte mevcut tesis için en verimli geri kazanım sistemi müşterilere sunulmaktadır. CALBIYIK GRUP, endüstriyel tesis atık ısı geri kazanımı sistemlerinde ihtiyaca yönelik olarak, “Buhar Çevirimi (Steam Cycle)” ve “Organik Rankine Çevrimi (Organic Rankine Cycle)” uygulamaktadır.

 

Daha detaylı bilgi almak için : http://sc.com.tr/Enerji/13_whr  adresini ziyaret edebiliirsiniz.


 
  WHR Questionnaire Form

Test

Form Gönderimi

Tamam

Bati Sitesi Mah. 2308. Cad.No:70 Gersan Sitesi 06730 Yenimahalle/ANKARA/TURKIYE

Telefon:+90 312 640 15 15 | Fax: +90 312 640 15 25 | info@calbiyik.com